ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8772427
*
nr 877 2427
Spegel
höjd: 175
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:35:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 20:51:34
1
250 kr
22/2 10:21:06
2
150 kr
22/2 10:21:16
2
250 kr
22/2 10:21:22
2
300 kr
22/2 16:15:47
1
400 kr
24/2 17:32:26
3
600 kr
24/2 17:34:24
4
700 kr
24/2 17:41:01
1
1.000 kr
24/2 17:48:40
4
900 kr
24/2 17:48:59
4
1.100 kr
24/2 19:01:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 877 2427
Spegel
höjd: 175
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 20:51:34 | 1 | 250 kr |
22/2 10:21:06 | 2 | 150 kr |
22/2 10:21:16 | 2 | 250 kr |
22/2 10:21:22 | 2 | 300 kr |
22/2 16:15:47 | 1 | 400 kr |
24/2 17:32:26 | 3 | 600 kr |
24/2 17:34:24 | 4 | 700 kr |
24/2 17:41:01 | 1 | 1.000 kr |
24/2 17:48:40 | 4 | 900 kr |
24/2 17:48:59 | 4 | 1.100 kr |
24/2 19:01:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02